Zebra Z-Perform 1000D (880595-025DU) Compatible, Eco, 38mm x 25mm, 2580 Labels, 25mm Core, White, Permanent
SKU: ZE-38X25-EP-2580-25-WHI
Quantity Discount Per unit
Loading
Item price
Delivery within 5 working days
  •   In house production
  •   Satisfaction guaranteed
  •   Over 90.000 satisfied customers
Often bought together
The compatible Zebra Z-Perform 1000D, 38mm x 25mm (1-1/2' x 1'), 25mm core. Comparable with the Zebra Z-Perform 1000D, 880595-025DU.
Zebra Z-Perform 1000D, 880595-025DU
The Z-Perform 1000D, 38mm x 25mm labels are self-adhesive and contain a permanent adhesive layer. Zebra Z-Perform 1000D are compatible thermal labels suitable for printing with a direct thermal label printer. The 880595-025DU labels are suitable for various applications.
Info
There are no reviews
Add your review
Specifications
Brand
Zebra
Size
38mm x 25mm
Material
Direct thermal (eco)
Glue Selection
Permanent
Printer Type
Zebra ZT220
Zebra ZT230
Label Series
Z-Perform 1000D
Perforation
No
Core
25mm
Colour
White
Maximum Roll Diameter
127mm